Ortodonti Tedavileri

Türkiye’nin Kalbi İstanbul’da En İyi Ortodonti Doktoru Eşliğinde Daha Tutkulu Bir Gülümseme Sizi Bekliyor.

Kusursuz Ortodontik Tedaviler

Ortodonti, diş çapraşıklıkları ve çene bozuklukları ile ilgilenen diş hekimliğinin uzmanlık branşlarından biridir. Ortodonti Tedavileri, estetik ve fonksiyonel diş problemlerini farklı tedavi yöntemleriyle ortadan kaldıran diş hekimliği dalıdır.

Tüm Dünya’da ve Türkiye’de Ortodonti Tedavisi ile çocuk, genç ve yetişkin her yaştan hastanın diş çapraşıklıkları çözülmekte, ileri, geri ve dar çene yapıları olması gereken formuna ulaştırılmaktadır.

Profesyonel Diş Çapraşıklığı Tedavisi

Son yıllarda gelişen diş hekimliği teknolojileri sayesinde dişlerde çapraşıklık en basit sorunlardan biri olarak görülüyor. Hastanın diş teli ve ortodontik apareylerle sağlıklı bir diş dizilimine kavuşması sağlanıyor. Ortodonti tedavisinde dişlerin hareket ettirilerek ideal pozisyonlarına ulaştırılması işleminin temel olduğunu söyleyebiliriz. Diş yüzeylerine takılan sabit apareyler ya da hareketli apareylerle dişleri estetik bir görüntüye ulaştırmak zor olmuyor.

Sürecin devamında ilk muayenede diş filminiz çekiliyor ve dişlerinizin çapraşıklık şiddetine bakılıyor. Ardından diş hekiminiz tedavinizin nasıl yapılacağı ve ne kadar süreceği hakkında bilgi veriyor. Ortalama diş teli tedavisi 1-3 yıl arası sürebiliyor. Çene Bozukluğu Tedavisi olan hastalarda ise bu süre uzayabiliyor.

Ortodonti tedavisinin başlaması ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için dişlerin temizlenmesi gerekiyor. Tel takılmadan önce çürükler tedavi ediliyor, diş eti problemleri çözülüyor. Ardından metal diş telleri, şeffaf plaklar, porselen diş teli gibi seçeneklerden hangisinin size uygun olacağına göre tedavinize başlanıyor. Düzenli kontrollerle dişlerinizdeki değişim izleniyor ve pekiştirme tedavileriyle de alınan sonuç korunuyor.

Diş Çapraşıklıkları İçin Yeni Teknoloji Şeffaf Plak (Invisalign) Çözümleri

Dişlerinde hafif çapraşıklık olanlar için ortodonti tedavisi şeffaf plaklarla yapılır. 12-24 adet şeffaf plak her 15 günde bir değiştirilmek suretiyle uygulanır. Böylece hem diş teli takmak istemeyen hastalara alternatif sunulmuş olur hem de kişi daha konforlu bir tedavi süreci geçirir.

Hızlı Sonuç Almak İsteyenler İçin Metal Diş Telleri

Metal diş telleri ise klasik ortodonti tedavisi olarak yıllardır kullanılır. Diğer diş tellerine göre dişlere daha fazla kuvvet uygulayan metal diş telleri ile ortodonti tedavisinden daha hızlı sonuç alınır. Görüntü açısından belli olması bazı hastaların hoşuna gitmese de en etkili diş teli tedavisi metal diş telleridir.

Görüntüsünü Önemseyenler İçin Porselen Diş Teli Tedavisi

Metal diş teli takmak istemeyenler için bir diğer seçenek porselen diş telleridir. Porselen diş teli şeffaf yapıda olduğu için yakından bakılmadıkça diş yüzeyinde oldukları anlaşılmaz. Bu nedenle porselen diş telleri son yıllarda daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.

Çene Bozuklukları İçin Hareketli ve Sabit Apareyler

Çenenin önde ya da geride olması, çenenin dar olması ya da diş teli takmak için çene yapısının müsait olmaması durumunda hareketli ve sabit apareyler kullanılarak diş ve çene yapısı düzeltilir. Özellikle çocuk yaşlarda yapılması gereken bu tedavi sayesinde ilerleyen yaşlarda oluşabilecek sağlık sorunlarının da önüne geçilmiş olunur.

Ayrıca Ortodonti tedavileri ile estetik diş boyu eşitme (diş uzatma) işlemleride Uzman Diş Hekimi (Ortodontist) kontrolünde başarılı bir şeklide yapılmaktadır.

Uzman Doktor Ömer Polat İle ağız ve diş yapınızdaki tüm sorunları profesyonel bir tedavi süreci ile geride bırakabilir, daha mutlu ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Diş Kliniğimiz Etiler Bölgesi, Ulus Beşiktaş İstanbul / Türkiye’de hizmet vermektedir.

Detaylar ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Uzman Dr. Ömer Polat
  • Kültür Mah. Vişne Çıkmazı Sok. Kolağası İş Mrk. No: 1/7 Ulus, Beşiktaş, İstanbul / Türkiye
  • +90 212 663 77 58
  • +90 533 816 48 98
  • info[@]cliniqadentalworld.com
2023 © Copyright CDW
|