Hakkımda

Uzman Doktor Ömer Polat Kimdir? Diş Hekimi Ömer Polat Hakkında

Uzman Ortodontist Doktor Ömer Polat Hakkında

Türkiye'nin En İyi Ortodontisleri arasında gösterilen Uzman Dr. Ömer Polat; ilk, orta ve lise eğitimini Antalya’nın Alanya ilçesinde tamamlayarak 2005 yılında lisans eğitimi için İstanbul’a gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde almış olduğu lisans eğitimini 2010 yılında başarıyla tamamlamıştır. Ardından Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı’nda doktora eğitimi almıştır. Bu süre içerisinde Ulusal ve uluslararası pek çok kongrede sunumlar gerçekleştiren Dr. Ömer Polat 2014 yılında doktora eğitimini de başarı ile tamamlamıştır.

Doktora eğitimi boyunca insanların diş hekimlerine ve diş tedavilerine karşı olan fobileri ve buna bağlı oluşan psikolojik travmalar ile ilgili çalışmalar yaparak doktora tezini hasta psikolojisi alanında gerçekleştirmiştir. Yine doktora sürecinde Hipnoterapi ile ilgili bir derleme yazarak insanların bu korkuyu yenmesi üzerinde çalışmalar yapmıştır.

Profesyonel meslek hayatına atıldığında birçok önemHili markada çalıştıktan sonra 2016 ylında kendi kliniğini kurmuştur. Kendi muayenehanesinde binlerce hastasına daha mutlu gülebilecekleri hayalini kurdukları gülüşü kazandırmıştır. Bu süre içerisinde görsel basında birçok Tv programına katılmış ve CNN TÜRK gibi önemli kanallarda sunuculuk yapmıştır. Bütün çalışma hayatını hastalarının en konforlu ve en iyi tedavileri almalarına adamış olan Dr. Ömer Polat 2019 yılında Cliniqa Dental World markasını kurarak hayalini gerçekleştirmiştir. Mükemmel hasta deneyimi sağlayan, uzman doktorlardan oluşan profesyonel ekibi ile halen hizmet vermeye Cliniqa Dental World markasında devam etmektedir.

Ağız ve diş sağlığınız için son teknoloji yöntemlerle en iyi tedavi hizmetini almak için Ortodonti Uzmanı Dr. Ömer Polat’la tanışın.

Çalışmaları ve Mesleki Deneyimi

Doktora eğitimi boyunca yurtiçi ve uluslararası birçok kongrede sözlü ve yazılı sunum yapan Uzm. Dr. Ömer Polat, 2014 yılında eğitimini tamamlayarak Uzm. Dr. unvanı almıştır.

Hastalarına sunduğu hızlı ve kalıcı ortodontik tedaviler ile tanınan Uzm. Dr. Ömer Polat alanındaki gelişmeleri ve son teknoloji tedavileri yakından takip etmiş ve ortodontik tedavi alanında farklı sertifikalar almıştır. Aynı zamanda Türk Ortodonti Derneği, Türk Dişhekimleri Birliği, Türk Aligner Derneği, Türk Lingual Ortodonti Derneği ve European Orthodontic Society üyesidir.

Uzmanlık Alanları ve Hizmetleri

Ortodonti Uzmanı Dr. Ömer Polat, çocuk ve yetişkin ortodonti alanında hastalarının şikayetlerine kalıcı ve hızlı çözümler üretmek için alanındaki gelişmeleri ve yenilikleri takip etmektedir. Aynı zamanda başta Invisalign olmak üzere birçok şeffaf plak tedavi uygulaması sayesinde hastalarının sosyal hayat içerisinde kolaylıkla dişlerinin düzeltilmesini sağlayan tedaviler ile yüzlerce hastasını tedavi etmiştir. Dişlerin arka yüzeylerine uygulanan braket sistemleri (Lingual Ortodonti) alanında da birçok hastasının hayal ettikleri gülüşlerine ulaşmalarını sağlamaya devam etmektedir.

Uzman olduğu ortodonti alanıyla birlikte kliniğinde uzun yıllardır uyguladığı Porselen Lamine Tedavisi sayesinde gülüşünden memnun olmayan hastalarına özgür ve sağlıklı bir gülümseme kazandırmaktadır.

Siz de sağlığınıza kavuşmak ve mutlu bir yaşam sürdürmek istiyorsanız bibimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Uzman Dr. Ömer Polat
  • Kültür Mah. Vişne Çıkmazı Sok. Kolağası İş Mrk. No: 1/7 Ulus, Beşiktaş, İstanbul / Türkiye
  • +90 212 663 77 58
  • +90 533 816 48 98
  • info[@]cliniqadentalworld.com
2023 © Copyright CDW
|