Uzm. Dr. Ömer Polat İle Gülüşünü Özgürleştir!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Hızlı, Ekonomik ve Estetik Şeffaf Plaklarla Mükemmel Bir Gülümseme!

Şeffaf plak tedavisi, bir diğer adıyla invisalign tedavisi, diş çapraşıklıklarının düzeltilmesinde kullanılan ortodontik tedavi yöntemlerinden biridir. İnvisalign tedavisinde klasik diş teli ve braket yerine şeffaf plaklar kullanılmaktadır. Kişinin diş yüzeylerine herhangi bir braket ya da aparey takılmasına gerek kalmaz.

Hafif diş çapraşıklıkları için tercih edilen şeffaf plak tedavisi, son yıllarda estetik kaygısı yüksek kişilerin de tercih ettiği bir ortodonti tedavi yöntemi haline gelmiştir. Peki şeffaf plak avantajları neler, invisalign tedavisinin avantajları metal diş tellerinden daha mı çok? Yakından bakalım…

İstediğiniz Zaman Takın Çıkarın, Kaygılarınızı Bir Kenara Bırakın!

Şeffaf plak tedavisinin avantajları olarak ilk söyleyeceğimiz şey; metal diş tellerine nazaran şeffaf plaklarınızı dilediğiniz zaman çıkarabilmenizdir. Yemek yerken, sunum yaparken, özel bir etkinlikte ya da şeffaf plakları kullanmaktan yorulduğunuzda ufak aralar verebilirsiniz.

En etkili ortodontik tedavilerden olan invisalign tedavisinin avantajları;

  • Şeffaf plak tedavisinin avantajları dediğimizde en önemli konu basit diş çapraşıklıklarına tel takmayı gerektirmemesidir. Invisalign tedavisinde kullanılan yöntemler, kişiye özel uygulama rahatlığı sağladığı için klasik metal diş tellerini kullanmazsınız. Böylece tedavinizi daha rahat olursunuz.
  • İnvisalign tedavisinin avantajları listemizde bir diğer madde dijital diş hekimliği yöntemlerinin kullanılmasıdır. Böylece hasta tedaviye başlamadan tedavi sonucunu görebilmektedir. Yapılan dijital hassas ölçümler tedavide hataya yer bırakmamaktadır.
  • Şeffaf plakların iş ve sosyal hayatınızı etkilememesi de önemlidir. Okulda yapacağınız önemli bir sunum öncesinde, iş toplantılarınızda invisalign şeffaf plakları çıkarabilirsiniz.
  • Şeffaf plak avantajları arasında görünüm elbette önceliklidir. İnvisalign tedavisinde kullanılan şeffaf plakların ağzınızdaki varlıkları fark edilemez. Estetik görünümü, şeffaf plakların tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir.
  • Ağzınızda yara ya da tahriş oluşmaması da şeffaf plak avantajları arasındadır. Metal diş telleri ağız içi yaralara neden olduğu için konforsuz bir tedavi süreci yaşayabilirsiniz. Ancak invisalign sayesinde ağızda yara, batma, sürtünme gibi sorunlar yaşanmayacaktır.
  • Şeffaf plak avantajları arasında tedavinizi kendinizin sürdürebilmesi de yer alır. 15 günde değiştireceğiniz şeffaf plaklar sayesinde diş hekiminize sürekli gitmek zorunda kalmazsınız. 4 – 6 haftada bir yapılan kontrollerle rahat bir süreç geçirirsiniz.
  • Şeffaf plak tedavisinin avantajlarından bir diğeri, ağız temizliğinin çok kolay bir şekilde yapılabiliyor oluşudur. İnvisalign tedavisinde şeffaf plakların ve dişlerin temizliğini sağlamak çok önemlidir. Şeffaf plaklar takıp çıkarılabilir oldukları için dişlerinizi kolayca fırçalayabilir, diş ipi kullanabilirsiniz. Tedavi sonunda düzgün dişler kadar sağlıklı dişlere sahip olmanız, bu süreçte ağız bakımınıza vereceğiniz öneme bağlıdır.

Şeffaf Plaklar Yaşam Standartlarınızı Etkilemez!

Invisalign tedavisi, ortodonti tedavi yöntemleri içinde en konforlu olanıdır. Kısa zamanda gözle görülür sonuçlar elde edilebilen şeffaf plak tedavisi sayesinde hasta tedavinin nasıl bittiğini dahi fark etmez.

Siz de şeffaf plaklarla günlük yaşamınız etkilenmeden diş çapraşıklığı tedavisi olabilirsiniz. Ortodontinin en güncel tedavi yöntemi olan invisalign ile siz günlük yaşamınıza devam ederken dişleriniz de düzelmeyi sürdürür.

Şeffaf plak tedavisinin avantajları ve invisalign tedavi uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için diş hekiminize ulaşın. Konforlu, ekonomik, hızlı ve güvenli bir tedaviyle hayata gülümseyin.

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (544) 663 77 58