Uzm. Dr. Ömer Polat İle Gülüşünü Özgürleştir!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Porselen Diş Teli Avantajları

Metal Diş Teli mi Porselen Diş Teli mi Daha İyi?

Son yıllarda gelişen ortodonti teknolojisi ile birlikte şeffaf diş teli olarak bilinen seramik braketlerle yapılan ortodonti tedavisi en çok tercih edilen tedavi şekli olmuştur. Porselen diş teli olarak da adlandırılan şeffaf diş telleri, metal olanlara nazaran fark edilmemesi açısından sıklıkla tercih edilmektedir.

 İş ve sosyal yaşamının ortodonti tedavisinden etkilenmesini istemeyenler için şeffaf diş teli tam bir kurtarıcıdır. Seramik ve diş renginde üretilen porselen diş telleri, leke tutmaması, ağız yapısına daha hızlı uyum sağlaması açısından da dikkat çekicidir. Bu nedenle ortodonti tedavisine başlamayı düşünenler metal diş teli mi porselen diş teli mi sorusunu diş hekimlerine sıkça sorarlar. Peki gerçekten metal diş teli mi seçmelisiniz yoksa porselen diş teli mi? Seramik braketler ve avantajları yazımızda…

Porselen Braketler İle Diş Telleriniz Belli Olmayacak!

Şeffaf diş telleri, diş yüzeylerinde belirgin bir görünüme sahip olmamaları nedeniyle tedavi süresince hastaya estetik görünüm avantajı sunmaktadır. Ayrıca erken yaşlarda tedavi olamayan, sosyal ve mesleki yaşamların nedeniyle göz önünde olan kişiler için en ideal çözümdür.

Seramik braketler ya da halk arasında bilinen tabiriyle porselen diş teli avantajları;

  • Porselen diş tellerinin en büyük avantajı görünüm olarak metal braketlere göre daha az belli olmasıdır. Estetik kaygıları olanlar seramik braketleri tercih edebilirler. Seramik braketler; cam, porselen ve safirden üretildiği için daha estetik görünür.
  • Şeffaf diş teli yakından bakılmadıkça belli olmaz. Dolayısıyla dişlerinizin görünümüne uyum sağlar, sizi meraklı bakışlardan ve sorulardan kurtarır.
  • Porselen diş telleri son yıllarda gelişen teknoloji ile en az metal braketler kadar güçlü hale gelmiştir.
  • Kişilerde alerjik reaksiyona neden olmazlar.
  • Darbelere ve sert yiyeceklere dayanıklılık gösterirler.
  • Şeffaf diş telleri tedavi sürecini iyi şekilde gözlemlenmesini sağlamaktadır.

Seramik braketler, metal diş tellerine göre daha hassas ve kırılma-çatlama gibi risklere açık bir yapıdadır. Aynı zamanda porselen braketler üzerinde çay ve kahve gibi içeceklere bağlı olarak renklenme görülebilir. Yine de estetik açıdan metal tellere göre avantajlı olması tercih sebebidir.

Diş Tellerim Belli Olmasın Diyorsanız Porselen Braketler Tam Size Göre!

Metal braketler, klasik ortodonti tedavi yöntemi olsa da günümüzde hem diş hekimliği teknolojilerinin hem de estetik algının gelişmesiyle hastalar porselen diş teli tercih etmeye başladı. Metal braketler dayanıklı olması ve dişten zor kopmasıyla rahat bir tedavi geçirmek isteyenlerin ideal tedavi şekli olsa da günümüzde tedavide dahi daha güzel görünmek popüler oldu. İkisinin de amacı ortak olduğu için bu farkları göz önünde bulundurarak size en uygun tedavi yöntemini doktorunuzla birlikte seçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Porselen diş telleri sayesinde hayalinizdeki gülümsemeye kısa sürede kavuşabilirsiniz. Tedavi süresi ve fiyatları hakkında bilgi almak için diş hekiminize ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (544) 663 77 58