Uzm. Dr. Ömer Polat İle Gülüşünü Özgürleştir!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Metal Diş Teli Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Ortodonti Tedavi Ücretleri – İlk Muayene Önemli!

Ortodonti tedavisine başlamak isteyenlerin aklındaki en önemli sorulardan biri tedavi fiyatlarıdır. Ortodonti tedavisinde kullanılan metal ve porselen braketler ile şeffaf plakların maliyetleri birbirinden farklıdır. Örneğin metal diş telleri klasik ortodonti tedavi yöntemi olduğu için en ekonomik seçeneklerden biridir.

Diş teli fiyatları belirlenirken tedavinin ne kadar süreceği, hangi diş telinin kullanılacağı, braket ve lastiklerin renkleri ile farklı ortodontik tedavilere gereksinim duyulup duyulmadığı etkili olmaktadır. Genel olarak metal diş teli fiyatları neye göre belirlenir? Metal diş teli fiyatlarıyla ilgili fikir sahibi olmak istiyorsanız yazıma göz atabilirsiniz.

Tedavi Süresi ve Diş Çapraşıklıklarının Şiddeti Metal Diş Teli Fiyatlarında Etkili!

Metal diş teli fiyatları belirlenirken ilk olarak hastanın beklenti ve ihtiyaçları belirlenir. Estetik olarak metal diş tellerinden rahatsız olmayanlar, kısa sürede ortodontik tedavilerini olarak ideal diş dizilimine sahip olabilir.

Metal diş telleri sağlamlığı ve ayrıca ekonomikliği nedeniyle tercih edilmektedir. Dişlere daha fazla güç uygulaması ve tedaviyi kısa sürede bitirmeyi sağlamasıyla önemli bir ortodonti tekniğidir.

Metal diş teli fiyatları üzerinde öncelikle hastanın diş çapraşıklığının şiddeti etkilidir. Her hastanın diş yapısı aynı olmayacağı için kullanılacak braket ve apareyler de farklı olacaktır. Dolayısıyla diş teli fiyatları üzerinde kişinin diş bozukluklarının şiddeti ve buna bağlı olarak tedavi süresi etkili olmaktadır.

Metal diş teli fiyatları için diş hekiminin uzmanlığı da önemli. Profesyonel ve tecrübeli bir diş hekimi, en iyi malzemeleri kullanarak tedavinizi daha kısa sürede bitirecektir ve böylece daha uygun fiyatlar sunacaktır.

Diş teli fiyatları üzerinde bir diğer etkili olan durum da braket ve tellerin markalarıdır. Genel olarak ABD ve Avrupa’dan getirilen ortodontik braket ve apareyler, kullanım sayısına, tedavi süresine ve ekstra uygulanacak tedavilere göre farklı maliyetlerle karşınıza çıkabilir. Braketlerin markası fiyatlarını da belirler.

Metal diş teli fiyatları, alt ve üst çenenin birine mi yoksa her ikisine mi uygulanacağına göre değişir. Üst ya da alt dişlerin herhangi biri düzgünse ve ortodontik tedavi gerektirmiyorsa diş teli ücretleri daha ekonomik olacaktır.

Metal Diş Teli Fiyatları Hastadan Hastaya Değişiklik Gösterebilir!

Diş teli tedavisi ortalama olarak 1 – 3 yıl arasında hastanın diş çapraşıklıklarına bağlı olarak sürmektedir. Bu sürece hastanın maddi ve manevi olarak hazır olması çok önemlidir. Metal diş teli fiyatları, her hasta için özel olarak hesaplanır. Önemli olan doğru malzemeyle ve doğru diş hekimiyle ortodonti tedavisine başlamaktır.

Metal diş teli fiyatları neye göre değişir sorunuzu dilerseniz Uzm. Dr. Ömer Polat’a sorarak ya da kliniğinde muayene olarak öğrenebilirsiniz. Diş teli ücretleri ve tedavi planınızla ilgili ayrıntılı bilgiyi diş hekiminizden alabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (544) 663 77 58