Uzm. Dr. Ömer Polat İle Gülüşünü Özgürleştir!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Gülüş Tasarımı Nedir? Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Mükemmel Bir Gülümsemenin Sırrı Doğru Planlama!

Gülüş tasarımı; kişinin alt ve üst dudak yapısı, burun, gözler ve genel yüz hatları ile uyumlu bir gülümsemenin oluşturulması işlemidir. Yaş ve cinsiyetine, çehresine, diş sağlığına uygun görüntünün elde edilmesi için pembe estetik, diş beyazlatma, diş boyu uzatılması, ortodonti ve implant tedavileri gibi pek çok diş hekimliği branşıyla da ilgili olmaktadır.

Gülüş tasarımı tamamen kişiye özel olmalıdır. Dolayısıyla titiz bir planlamayı gerektirmektedir. Peki gülüş tasarımı nedir, gülüş tasarımı nasıl yapılır? Merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı İle Özgüven Kazanacaksınız!

Gülüş tasarımı nasıl yapılır diyorsanız, gelişen teknoloji sayesinde gülüş tasarımının oldukça kolay ve konforlu bir uygulama olduğunu bilmelisiniz. İlk olarak diş filminiz çekilerek dişlerinizin genel sağlığı incelenir, ardından 3 boyutlu teknolojiler yardımıyla size özel bir gülüş tasarlanır. Elde edeceğiniz gülüşü muayene sırasında görmeniz mümkündür.

Gülüş tasarımı yapılırken önce diş çürükleri giderilir, diş taşları temizlenir, diş eti hastalıkları ortadan kaldırılır. Ardından;

  • diş boyu uzatılması
  • yaprak porselen diş kaplamalar
  • diş eti estetiği
  • ortodonti
  • implant
  • dolgu gibi tedavilerden yararlanarak gülüş tasarımı yapılır.

Yaprak diş kaplamaları, gülüş tasarımı estetiği önemli malzemelerindendir. Lamina yaprak diş kaplamaları, diş yüzeyine uygulanarak doğal ve estetik bir diş görünümü elde edilir.

Ayrıca gülüş estetiği ya da gülüş tasarımı yapılırken dişler beyazlatılır. Kişinin ten rengine uygun olabilecek en açık renk seçilerek dişlerde beyazlatma yapmak mümkündür. İhtiyaç duyulan kişilerde diş etleri kesilerek diş boyları uzatılabilir, çapraşıklıklar için şeffaf plaklardan yararlanılabilir. Gülüş tasarımı birkaç seansta da bitebilir, birkaç yıl da sürebilir.

Gülüş tasarımı tamamen bittiğinde 5 – 10 yaş gençleşmiş olarak özgüveninizi yeniden kazanabilirsiniz. Özgürce gülmenin tadını çıkarırsınız. Gülüş tasarımı, yüzünüzün tüm görüntüsünü değiştirir.

Gülüş Tasarımı Fiyatları Nedir?

Gülüş tasarımı fiyatları; kişinin genel diş sağlığına bağlı olarak; diş taşı temizliği, dolgu ve kanal tedavisi işlemleri, lamine yaprak porselen ve diğer diş kaplama işlemleri, pembe estetik, diş beyazlatma, şeffaf plak veya diş teli ile ortodonti tedavilerinden hangilerinin uygulanacağına göre belirlenir.

Ayrıca gülüş tasarımı fiyatları üzerinde kullanılan malzemenin kalitesi, tedavinin süresi, kişinin beklentileri ve ekstra talepleri de etkilidir. Gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve gülüş tasarımı nasıl yapılır sorunuzu uzmanına sormak için diş hekimimizle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (544) 663 77 58