Uzm. Dr. Ömer Polat İle Gülüşünü Özgürleştir!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Ortodonti Nedir? Avantajları Nelerdir?

Daha Hızlı Sonuçlar ve Konforlu Tedaviler İçin Dijital Ortodonti!

Dijital ortodonti, klasik diş muayeneleri sırasında fark edilemeyen ağız ve diş problemlerinin tespit edilmesini sağlayan; ortodonti, implant ve çene cerrahisi uygulamalarını kolaylaştıran modern görüntüleme teknikleridir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte diş hekimliği uygulamaları da gelişirken buna bağlı olarak da tedavi süreleri kısalmaktadır. Dijital ortodonti yöntemleriyle dişlere uygun braket, şeffaf plak ve diğer apareylerin üretilmesi kolaylaşmaktadır. Dijital ortodonti nedir? Dijital ortodontinin avantajları nelerdir? Bu soruların cevaplarını merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Dijital Ortodonti, Geleneksel Ortodonti Tedavi Süresini Kısaltmaktadır!

Ortodonti tedavilerinin teknolojiden faydalanarak dijitalleşmesi anlamına gelen dijital ortodonti, daha az diş hekimi kontrolüyle ortodonti tedavisinden daha hızlı sonuç almayı sağlamaktadır. Dijital ortodontik tedavi avantajları şunlardır;

  • Dijital görüntüleme teknikleri sayesinde hastanın diş ve çene problemleri daha iyi görülmektedir.
  • Ayrıca dijital ortodonti hastanın takibini ve sürecin izlenmesini de kolaylaştırmaktadır.
  • Dijital ortodonti avantajları arasında tedavi süresince hata yapma oranını minimuma düşürmesi de vardır. Böylece hasta daha güvenli tedavi olabilir.
  • 3D dental tomografi ile hastanın ağız içi 3 boyutlu olarak görülebilir, böylece tedavi planı bütüncül ve pratik bir şekilde oluşturulabilir.
  • CAD CAM ve diğer dijital ortodonti yöntemleriyle diş yapısına özel şeffaf plaklar üretilir, hasta tedaviden daha hızlı sonuç alır.
  • Dijital ortodonti tedavisi ile istenmeyen sonuçlar erkenden görülerek müdahale edilebilir. Böylece maliyetli diş tedavileri ve estetik sorunlar engellenmiş olur.
  • Dijital ortodonti sayesinde braketler hızlıca dizilerek hastanın dişlerine yerleştirilebilir. Böylece hem hekim hem de hasta tedavi süresinden kazanmış olur.
  • Şeffaf plak tedavisi açısından da dijital ortodonti yöntemlerinin önemi büyüktür. Hastadan 3D tarama ile alınan ölçüler ve fotoğraflar ile şeffaf plaklar modellenir ve hızla üretilir. Böylece hatasız sonuçlar alınır.

Son olarak dijital ortodontinin avantajları arasında dijital ortognatik cerrahi planlamasını kolaylaştırması da bulunur. Hastanın dişleri ve çene yapısı üzerinde yapılacak değişiklikler 3 boyutlu olarak görülebilir.

Yeni Nesil Tedavilerle Dişlerinize Daha İyi Bakılıyor!

Dijital ortodontinin avantajları saymakla bitmez! Dijital ortodontik tedavi ile artık tüm tedavi sürecinizi ve sonucunu 3D ortamda görebilir, dişlerinize yapılacak müdahaleleri izleyebilirsiniz. Ortodonti tedavisinde kullanacağınız şeffaf plakları hatasız bir şekilde teslim alabilir, güvenle kullanabilirsiniz.

Dijital ortodonti tedavisi ile klasik ortodonti tedavisinden kaynaklanan sorunlarla karşılaşmaz, tedavinizi kısa sürede olmanın rahatlığını yaşarsınız. Dijital ortodontinin avantajlarından faydalanmak ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bu yazıya benzer içerik bulunamadı.

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (544) 663 77 58